×

Ostrzeżenie

Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_tags, Nie znaleziono komponentu..

Mieszalnia Pasz

mieszalnia pasz

Mieszalnia i Suszarnia Pasz Kolin

Cała produkcja zwierzęca prowadzona przez Spółdzielczą Agrofirmę Witkowo oparta jest na własnych paszach wytwarzanych w Agrofirmie.

Pod koniec lat 70-tych Spółdzielnia wybudowała koło miejscowości Kolin zakład magazynowo-suszarniany, następnie zbudowano mieszalnię pasz.

Zakład w Kolinie wraz z rozwojem spółdzielczej hodowli był stopniowo rozbudowywany i modernizowany. Obecnie jest dużym, nowoczesnym kompleksem magazynowym, suszarniczym i mieszalniczym.

Magazynowanie:

  • 8 zbiorników o pojemności 2400 ton każdy + zbiornik buforowy 930 ton
  • 8 zbiorników o pojemności 3000 ton każdy + zbiornik buforowy 1200 ton
  • 24 zbiorniki o pojemności 150 ton każdy
  • 12 zbiorników o pojemności 30 ton każdy
  • Magazyny płaskie o pojemności 6000 ton

Łącznie Zakład w Kolinie jest w stanie przechować 55.000 ton zbóż i rzepaku w warunkach gwarantujących zachowanie ich doskonałej jakości.

Suszenie:

  • Suszarnia o wydajności 800 ton na dobę opalana olejem opałowym
  • Suszarnia o wydajności 1200 ton na dobę opalana olejem opałowym lub gazem ziemnym

Posiadane przez Agrofirmę suszarnie dają gwarancję, że nawet w przypadku występowanie niekorzystnych warunków atmosferycznych spółdzielcze zboża i rzepak zostaną szybko wysuszone co pozwoli na ich bezproblemowe przechowywanie przy zachowaniu najwyższej jakości.

Tłocznia oleju:

  • Tłocznia oleju rzepakowego do tłoczenia na zimno z ekstruzją, zbudowana w 2010 roku.

Tłoczna przerabia obecnie nieco ponad 3000 ton rzepaku rocznie ale jej maksymalna moc przerobowa jest dwukrotnie większa. Z najwyższej jakości rzepaku zbieranego w Spółdzielni uzyskiwany jest olej i makuch rzepakowy, które są następnie zużywane do produkcji pasz. Tłocznia oleju pozwoliła jeszcze ściślej powiązać produkcję roślinną i zwierzęcą.

Mieszalnia Pasz:

  • Mieszalnia pasz typu LZ
  • Mieszalnia pasz firmy SKIOLD wraz z granulacją o wydajności od 10-15 ton na godz.

Dwie linie mieszalnicze zainstalowane w Kolinie pozwalają na pełne pokrycie zapotrzebowania spółdzielczej hodowli na pasze treściwe. Produkują one łącznie ok. 55.000 ton pasz w 50 asortymentach opartych głównie na własnych zbożach i produktach tłoczni.

W Zakładzie Kolin obowiązuje system HACCP we wszystkich działach produkcyjnych. Laboratorium zakładowe kontroluje jakość używanych komponentów oraz gotowe pasze. Działalność zakładu oraz zgodność produkcji z przepisami obowiązującymi na terenie UE i RP weryfikowana jest poprzez kontrole Powiatowej i Wojewódzkiej Inspekcji Weterynaryjnej.

Obecnie Mieszalnia i Suszarnia Pasz w Kolinie jest głównym ogniwem łączącym spółdzielczą produkcje polową z produkcją zwierzęcą. Posiadanie takiego zakładu daje Agrofirmie pełną kontrolę nad procesem produkcji pasz, ich składem i jakością.

FacebookTwitterGoogle Bookmarks

praca animacja

banerek wolowina kulinarna v02

Sprawdź Promocje!

  Obowiązuje w dnia 01.04.2020 r.

Kurczak św.  4,99 zł/kg
 Filet św. 12,99  zł/kg
 Porcja ros.  1,99  zł/kg
     

 

 

 

 

rok-zal-module

Polub nas na Facebook'u