Produkcja Zwierzęca Bydło Mleczne - Agrofirma Witkowo

Hodowla bydła mlecznego


Produkcja zwierzęca


MLEKO KLASY EKSTRA

Spółdzielcza Agrofirma Witkowo prowadzi hodowlę bydła mlecznego od początku swojego istnienia. Jest ona prowadzona zarówno w oparciu o 60-letnie doświadczenie Agrofirmy jak i najnowsze zdobycze nauki. Kadra Agrofirmy z uwagą wsłuchuje się w porady udzielane przez profesorów, lekarzy weterynarii i specjalistów od żywienia zwierząt.

Spółdzielcza hodowla bydła mlecznego stoi na bardzo wysokim poziomie genetycznym, który jest od wielu lat wciąż doskonalony między innymi przez odpowiednią selekcję a także przez zakup nasienia najlepszych buhajów oraz dokonane zakupy jałówek z najlepszych europejskich hodowli. Krowy są w pełni objęte systemem niezależnej oceny użytkowości prowadzonej przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Obecnie stado liczy ok. 1100 szt. zwierząt rasy HF w tym ok. 500 szt. krów. Aktualnie produkujemy około 5 mln litrów mleka rocznie to jest 10 tys mleka od krowy .Całość produkcji mleka sprzedajemy w klasie ekstra. Średni % tłuszczu 4,0, a białka 3,4. Udój mleka dokonywany jest na fermie Reńsko gdzie zainstalowano halę udojową typu Westfalia.

Spółdzielcze krowy przez cały rok mają zapewnioną swobodny dostęp do zewnętrznych wybiegów. Zootechnicy w codziennej pracy wykorzystują specjalistyczne programy komputerowe oraz inne nowinki techniczne. Podstawową bazę paszową bydła mlecznego ( podobnie jak i mięsnego ) stanowi ponad 3.000 ha łąk i pastwisk będących w posiadaniu Spółdzielni oraz plantacje kukurydzy do zakiszenia. Zwierzęta karmione są w systemie TMR- non GMO (bez kukurydzy i soi genetycznie modyfikowanej).

"od Pola do Stołu"


Odpowiadamy za cały złożony proces produkcji. Uprawiamy, hodujemy, przetwarzamy i dostarczamy. Dzięki temu możemy zagwarantować najwyższą jakość oferowanych produktów spożywczych. Siła naszej marki opiera się na wiedzy i ponad 74 letnim doświadczeniu.